Kalbėkime taisyklingai

Nacionalinis diktantas – ateik, rašyk, išsaugok!

Jau dvyliktą kartą organizuojamas Nacionalinis diktantas šiemet vyks kovo 8 dieną, penktadienį, 11 valandą. Neabejingi gimtajai kalbai Akmenės rajono gyventojai kviečiami diktantą rašyti Savivaldybės didžiojoje posėdžių salėje, adresu: L. Petravičiaus a. 2, Naujoji Akmenė. Tradiciškai diktantą bus galima rašyti ir mokyklose, bibliotekose.

Rašyti diktantą kviečiami ir įmonių bei organizacijų atstovai, kurie tai daryti gali savo patalpose. Rašyti diktantą gali visi – tam reikalingas tik radijo arba interneto ryšys, popieriaus lapas ir rašiklis. Diktanto dieną įmonės darbuotojai renkasi savo patalpose ir rašo diktantą. Transliacija per LRT radijo pirmąją programą bei internetu – 11 val. Transliacijos trukmė apie 40 minučių. Pasibaigus transliacijai koordinatorius surenka darbus ir išsiunčia organizatoriams (viename voke).

Dėl raštingiausiojo vardo bus varžomasi keliose kategorijose – raštingiausio moksleivio, suaugusiojo ir užsienio lietuvio. Geriausius rezultatus parodę diktanto dalyviai pateks į antrąjį (finalinį) turą, kuris vyks balandžio 13 d. Vilniuje.

Nacionalinį diktantą kartu su VšĮ Pilietinės minties institutu organizuoja Vilniaus prekybos paramos fondas „Dabar“, aktyviai kviečiantis visus neabejingus lietuvių kalbos mylėtojus prisidėti prie lietuviško žodžio puoselėjimo.

Nelik abejingas Nacionaliniam diktantui – ateik, rašyk ir išsaugok gimtąją kalbą!

Bendrojo skyriaus vyr. specialistė Greta Rimkutė

Atgal