Kalbėkime taisyklingai

Sveikatos patarimai

Kai tikra lietuviška žiema pagaliau parodė savo nagus, įvairios ligos tik ir kėsinasi mus užpulti. Kaip nuo jų apsisaugoti? O gi stiprinti sveikatą!

Parduotuvės ir vaistinės siūlo platų produktų, papildytų vitaminais ir mikroelementais, asortimentą: jogurtas praturtintas vitaminais ir kalciu, kiaušiniai praturtinti OMEGA 3, duona praturtinta skaidulinėmis medžiagomis ir pan. Deja, kad ir kokie šie produktai būtų naudingi mūsų organizmui, tokie jų pavadinimai netaisyklingi. Su veiksmažodžiu praturtinti įnagininkas nevartotinas. Reikėtų sakyti papildytas kuo ar kaip kitaip, pvz.: jogurtas papildytas vitaminais ir kalciu, jogurtas su vitaminais ir kalciu, jogurtas, turintis vitaminų ir kalcio.

Imunitetą stiprinkite vakarais, apsigaubę šiltu užklotu (ne dekiu), gerdami arbatą su citrina ir trupučiu im̃biero (tik nekirčiuokite imbiero).

Jei vis dėlto susirgote, teks kreiptis į gydytoją (ne pas gydytoją), o susirgus gripu (ne prie gripo) gali prireikti ir skausmo malšinamųjų (ne skausmą malšinančių) vaistų.

Linkiu nesusirgti – būkite sveiki ir stiprūs!

Akmenės rajono savivaldybės administracijos Bendrojo skyriaus vyriausioji specialistė

Atgal